Хірургічна стоматологія — в нашому кабінеті представлена такими маніпуляціями, як видалення зубів, резекція коренів, нарощування кісткової тканини, імплантація та підготовка до неї, естетичні пародонтологічні операції, пластика вуздечки верхньої губи та ін.
Видалення зубів проводиться у випадку, коли лікування не є ефективним або ж зуб не піддається відновленню. Крім цього, стоматолог проконсультує щодо протезування чи імплантації на місці відсутнього зуба.
• при тривалому, болючому і утрудненому прорізуванні;
• ураженні карієсом чи пульпітом, адже доступ для лікування та чищення таких зубів, зазвичай, обмежений;
• для запобігання зміщення зубів при ортодонтичному лікуванні;
• якщо зуб не прорізався і має неправильне розміщення чи місця для нього в ротовій порожнині недостатньо, що сьогодні трапляється досить часто.
Щоб попередити ці проблеми, 8-і зуби рекомендовано видаляти в 14-16 років, поки корені несформовані. Дану процедуру можна проводити як під місцевим знеболенням, так і під загальним (медикаментозний сон). 8-мі зуби можна не видаляти, якщо у вас достатньо місця для них в ротовій порожнині і зуби прорізалися абсолютно рівно і без проблем, не заважають і не створюють дискомфорту.
Хірургічні методи також спрямовані на збереження зубів, для яких консервативне лікування було б неефективним.
Наприклад: резекція верхівки кореня зуба, яка проводиться при поганому доступі до проблемної верхньої частини кореня та при потребі усунення інфекції в апікальній частині.
До зубозберігаючих операцій належить і подовження зуба (коли коронкова частина є недостатньо високою для відновлення її ортопедичною конструкцією), гемісекція та ін. Ці втручання проводяться з метою збереження власних зубів пацієнта, та все ж потрібно пам’ятати, що існує і ряд протипоказань, адже такі зуби не завжди можуть нести повне навантаження, яке витримує здоровий зуб.
Однією з умов можливості встановлення імпланта є достатня кількість кісткової тканини. Тому імплантацію потрібно проводити якнайшвидше після втрати зуба, щоб кісткова тканина не встигла атрофуватися та деформуватися. Та якщо з певних причин відразу встановити імплант не вдасться, потрібне нарощування кістки, у деяких випадках навіть синус-ліфтинг (підняття дна гайморової пазухи).
Цей метод дозволяє відновити естетичний вигляд центральних різців з наступним ортодонтичним втручанням або ж запобігти утворенню діастеми (проміжок між центральними різцями). Даний вид операції переважно проводиться у 7-8 років.